O nama

U srcu Zagreba između Britanskog trga i Trga dr.Franje Tuđmana u Krajiškoj 7a nalaze se ”Krijesnice”. Ime ”Krijesnice” puno simbolike nosi u sebi povijesnu priču jer nam počeci sežu od davne 1883. godine kada je na ovom području otvoreno prvo Iličkog gradsko zabavište. Od tada do danas ”Krijesnice” su s djecom već 133 godine. Povijest nam je dala nasljeđe, a nasljeđe osjećaj ponosa i odgovornosti za ono što su učinili naši prethodnici u razvoju predškolskog odgoja u nas. I danas kao i naši prethodnici posvećeni smo predškolskom djetetu i njegovanju sretnog djetinjstva, a našoj stručnoj i široj zajednici prepoznatljivi smo po poticanju umjetničkog izričaja djeteta, razvoju senzibiliteta za kulturno – umjetničke sadržaja ….pa s pravom doživljavamo sebe kao istraživače i stvaraoce u najljepšem poslu na svijetu – odgoju i obrazovanju predškolskog djeteta.

”Krijesnice smo usred grada, stvarno nas je velik broj, sretni smo što put nas vodi tamo do vrtića u Krajiškoj….” Poslušaj himnu!